İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kilis Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

SURİYE ÇOBANBEY LOJİSTİK DEPODA CAMİNİN AÇILIŞI YAPILDI. 10 Ekim 2018
foto
30.09.2018 Pazar günü saat 12:30 da Suriye Çobanbey lojistik depoda Erzurum Ebu İshak Vakfı ve hayır hayır severlerin katkılarıyla yapılan Şehit Tnk.Uzm.Çvş Ercan ÇELİK Camisinin açılışı AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire başkanı Sn İrfan KESKİN tarafından yapıldı. Açılışa Kilis AFAD İl Müdürü Sn Mustafa ESER ve diğer illerden AFAD İl Müdürleri ve AFAD personelleri katıldı. Açılıştan sonra dua edilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı.
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA DAİRE BAŞKANI KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ 28 Eylül 2018
foto
Sivil Savunma Daire Başkanımız Sn Sadi ERGİN Müdürlüğümüzü ziyaret ederek AFAD İl Müdürü Sn Mustafa ESER'den Kurumun çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
[Devamı]
KİLİS İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜNE SN MUSTAFA ESER İL MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI 12 Eylül 2018
foto
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü Görevinde olan Sn Mustafa ESER Kilis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne İl Müdürü Olarak Atanıp Görevine Başlamıştır.
[Devamı]
MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINDA ÖĞRETMENLERE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ 22 Haziran 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her eğitim öğretim yılı başında ve sonunda uygulanan öğretmenlere yönelik mesleki çalışma programında öğretmenlere “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi. İlimiz Nedim Ökmen Öğretmen Lisesinde düzenlenen ve Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından verilen eğitimde katılımcılara yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
FİLİSTİN'E UMUT OL YARDIM KAMPANYASI BAŞLADI. 28 Mayıs 2018
foto
"Filistin’e Umut Ol” Yardım Kampanyası Başladı! Kanlı Pazartesi olarak tarihe geçen Gazze sınırındaki gösterilerde, İsrail ordusunun ağır saldırısına maruz kalan Filistin halkı için yardım kampanyası başlatıldı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Türk Kızılayı, Türkiye Diyanet Vakfı ve çok sayıda STK’nın katılımıyla düzenlenen "Filistin'e Umut Ol" yardım kampanyasının tanıtım toplantısı, Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Sayın Akdağ, yaptığı konuşmada: "Filistin'e Umut Ol” yardım kampanyasına Türk halkının, milletimizin, 81 milyonunun desteğini bekliyoruz." dedi. Tanıtım toplantısına, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Türk Kızıl...
[Devamı]
AFAD BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL PALAK OĞLU KİLİSTE İNCELEMELERDE BULUNDU 17 Mayıs 2018
foto
AFAD ARTIK BİR İYİLİK KÖPRÜSÜ OLDU MAZLUM VE MAĞDURLARIN YANINDA BİR YARDIM ELİ OLDU. https://www.dailymotion.com/video/x6jmoe7
[Devamı]
AFAD ARTIK BİR İYİLİK KÖPRÜSÜ OLDU 16 Mayıs 2018
foto
https://www.aa.com.tr/…/afad-baskan-yardimcisi-pala…/1147521 AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Kilis'te, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AFAD'ın kuruluşundan bu yana Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafında afet, acil durum ve insani yardım konularında ciddi çalışmalar yaptığını söyledi.
[Devamı]
SAĞNAK YAĞMUR SELE DÖNÜŞEREK VATANDAŞLARA ZOR ANLAR YAŞATTI 14 Mayıs 2018
foto
https://www.haberler.com/sel-nedeniyle-gulbaba-koyunde-evlerinde-mahsur-10847033-haberi/ Alınan bilgiye göre, öğleden sonra başlayan sağanak Gülbaba ve Beşenli köyleri ile Söğütlüdere mevkisinde etkili oldu. Gülbaba köyünde sel nedeniyle evlerinde mahsur kalan Emine, Feyza ve Mikail Şahan ile Sebiha ve Rüstem Yıldırım AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.
[Devamı]
Kilis'te Kaybolan Alzaymır Hastası Yaşlı Kadın Bulundu. 08 Mayıs 2018
foto
http://www.milliyet.com.tr/alzheimer-hastasi-kayip-kadin-bulundu-kilis-yerelhaber-2780787/ KİLİS (AA) - Kilis'te dün kaybolan alzaymır hastası 83 yaşındaki Fadile Altunışık, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bulunarak ailesine teslim edildi.
[Devamı]
VATANA GERİ DÖNÜŞ 19 Nisan 2018
foto
SURİYELİLER VATANLARINA UĞURLANDILAR Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Suriyelilerin ülkelerine dönüşü devam ederken, bayram öncesi 50 bin Suriyelinin dönüş yapmasını bekleyen yetkililer hazırlıklarını tamamladı.Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları ile güvenliğin sağlandığı Suriye’ye dönüşler hızlandı. Bir çok belediye ülkelerine dönmek isteyen Suriyelilere ulaşım, konaklama, gıda, giysi gibi yardımlarda bulunuyor. Belediyeler, ihtiyaçlarını karşıladıkları mültecileri Kilis’e minibüslerle getiriyor. AFAD il Müdürlüğü ile koordineli çalışan belediyeler, işlemleri yapılan Suriyelilerin ülkelerine dönmelerine yardımcı oluyor.Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe tarafından uğurlanan 10 kişilik iki aile de minibüsle Kilis’e getirildi. AFAD İl Müdürlüğünde psikososyal destek verilen...
[Devamı]
Sayfalar: 12345678