İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KİLİS
Kilis Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD VE MEHMETÇİK BURSEYA DAĞINDA EL ELE 31 Ocak 2018
foto
Zeytin Dalı Harekatının 9. gününde büyük bir taarruz sonucunda ele geçirilen Burseya Dağında inceleme yapan 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, bölgede bazı inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bugün askeri helikopter ile Kilis’e gelen 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, terör örgütü üyelerinde temizlenen ve artık Türk Bayrağının dalgalandığı Burseya Dağında yapılan çalışmaları yerinde denetledi. Burseya Dağında askerlerle bir araya gelen Korgeneral Temel beraberindeki heyet ile birlikte yürütülen çalışmaları ve askeri hareketliliği inceledi.
[Devamı]
AFAD ve Kızılay Zeytin dalı için el ele verdi. 30 Ocak 2018
foto
Sınır ötesinde Afrinden göç eden ve nüfus hareketliiği olasılığına karşın konaklama istasyonu ve geçici barınma merkezleri açma çalışmalarına başlandı.Azez Savran Bölgesinde bulunan Afada tahsisli kamu arazileri üzerinde kamp kurma insani yardım ve lojistik destek faaliyetleri ile ilgili inceleme ve çalışmalarda bulunan Afad başkanı Sn Dr.Mehmet GÜLLÜOĞLU ile Kızılay Genel Müdürü Dr.İbrahim ALTAN ile Beraberindeki heyete Kilis il Afad Müdürü Sn Adil ŞİRAZ ile Yerel meclis Yetkilileri iştirak etti.
[Devamı]
BAŞBAKAN YARDIMCISI RECEP AKDAĞ VE AFAD BAŞKANI KİLİSİ ZİYARET ETTİ. 23 Ocak 2018
foto
Kilis’e gelen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili Kilis Valiliği tarafından hazırlanan istişare toplantısına katıldı. İstişare toplantısına Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Vali Mehmet Tekinarslan, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Belediye Başkanı Hasan Kara, Milletvekilleri Reşit Polat ile Hilmi Dülger, il AFAD Müdürü Adil Şiraz, AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak, AK Parti, MHP, CHP ve SP il başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
[Devamı]
Başbakan Yıldırım, Arakanlı mültecilerle bir araya geldi 20 Aralık 2017 22 Aralık 2017
foto
Sn. Yıldırım, Balukhali Kampı'na gelişinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, Diyanet Vakfı ve yardım kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.
[Devamı]
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SN. FATMA BETÜL SAYAN KAYA KİLİS KAMPINDA 12 Aralık 2017
foto
Kilis Valiliği’ne bağlı Öncüpınar Geçici Barınma Merkezi’ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA ile Kilis Valisi Sn. Dr. Mehmet TEKİNARSLAN birlikte ziyaret etti. Kampta Mülkü Amir Fehmi Sinan NİYAZİ ile Kilis AFAD İl Müdürü Adil ŞİRAZ, Kilis Milli Eğitim İl Müdürü Ahmet ALAGÖZ , Kilis Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut KAÇARLAR ve diğer yetkililer hazır bulundu. Birimlerin gezilmesi , aile ziyareti ve kamp sakinleriyle görüştü.
[Devamı]
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SN. FATMA BETÜL SAYAN KAYA KİLİS KAMPINDA 08 Aralık 2017
foto
Kilis Valiliği’ne bağlı Öncüpınar Geçici Barınma Merkezi’ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA ile Kilis Valisi Sn. Dr. Mehmet TEKİNARSLAN birlikte ziyaret etti. Kampta Mülkü Amir Fehmi Sinan NİYAZİ ile Kilis AFAD İl Müdürü Adil ŞİRAZ, Kilis Milli Eğitim İl Müdürü Ahmet ALAGÖZ , Kilis Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut KAÇARLAR ve diğer yetkililer hazır bulundu. Birimlerin gezilmesi , aile ziyareti ve kamp sakinleriyle görüştü.
[Devamı]
FIRAT KALKANI BÖLGESİ ÇOBANBEY LOJİSTİK DEPODA AFAD İLE BOSNA HERSEK VE MERHAMET DERNEĞİNİN ZİYARET PROĞRAMI 30 Kasım 2017
foto
Fırat Kalkanı Bölgesine 29.11.2017 tarih ve 10:30 sıralarında AFAD Başkan Yardımcısı Sn.Fatih ÖZER, Bosna Hersek Büyükelçisi Bakır SADOVIC, Bosna Hersek Merhamet Derneği Genel Sekreteri Sıdık AZDAHIC’in ziyaretleri Kilis İl Afet ve Acil Durum Müdürü Adil ŞİRAZ refakati ile Kilis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı Öncüpınar Geçici Barınma Merkezine gidildi. Öncüpınar Geçici Barınma Merkezi Yöneticisi Vali Yardımcısı Sn. Fehmi Sinan NİYAZİ Makamında ziyaret edildi. Akabinde Öncüpınar Geçici Barınma Merkezi Sosyal Tesisleri ve çift katlı konteynırların bulunduğu bölge gezildi. Öncüpınar Geçici Barınma Merkezinden çıkış yapılıp ardından Fırat kalkanı bölgesine hizmet veren Çobanbey AFAD İnsani Yardım İstasyonuna ziyaret ve açılış gerçekleştirildi. Çobanbey AFAD Lojistik depo Merkezinde...
[Devamı]
KİLİS EKONOMİK ÇALIŞTAYI BAŞLADI 21 Kasım 2017
foto
Kilis Ekonomi çalıştayı başladıKİLİS - Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Ekonomi Çalıştayı geniş katılım ile başladı. Kilis Valiliği koordinesinde 7 Aralık Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirilen, Kilis Ekonomi çalıştayına Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, Kilis Belediye Başkan Vekili Ahmet Polat, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Sevengül, KilisZiraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Metin Karakuş, Kilis il Afad Müdürü Adil Şiraz dair amir ve müdürleri ile akademisyenler katıldı. Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, Kilis Esnaf ve Sanatka...
[Devamı]
ÇALIŞTAY TOPLANTISI YAPILDI 12 Ekim 2017
foto
Türkiyede insan ticaretinin önlenmesi, tespiti ve mücadelesi çok kururmlu çalıştay Ankarda başladı.Başkanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığını temsilen Kilis Afad Müdürü Sn Adil ŞİRAZ ' ın katıldığı çalıştaya yarğıtay tekik hakimi Sn Mehmet TOPRAK, Adalet bakanlığı Mağdur hakları daire başkanı Şebnem MÜZEYEN, Jandarma Genel Komutanlığı Daire Başkanı Mustafa CUNA , İç işleri bakanlığı Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı , Sahil Güvenlik yetkilileri ile lik komutanlığı uluslararası temsilcileri katılmaktadır.Çalıştayda kurumlar arası iş birliği ve diyaloğun güçlendirilmesi vurğulandı.Önleme korunma kavuşturma ortaklık amacıyla Kapasite geliştirme farkındalık alt bileşenleri hakkında sunumlar yapılarak fikir alış verişinde bulunuldu....
[Devamı]
Sayfalar: 1234567