İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kilis Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü

14902678 1749093222020473 9124686435207158715 o

Adil ŞİRAZ kimdir ?

          İlkokul ve ortaöğrenimini Gaziantep Şehreküstü semtinde bulunan Ahmet Çelebi ve Atatürk Lisesinde, Yüksek öğrenimini ise 1986 yılında Ankara'ya giderek 1991 yılında Hacettepe Sosyal Hizmetler Bölümünü tamamladı.

                  Gaziantep ili Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü, Şahinbey Kaymakamlığı ve SHCEK ile ortaklaşa Mardin Tepe çocuk polisi binası, Şihcan Gençlik merkezleri Çocuk ve Aile Merkezleri kurucu müdürlüğü ve koordinatörlük görevini 2010 yılına kadar devam ettirdi, bu sürede Dünya Bankası Sokak Çocukları Rehabilitasyon ve Meslek edindirme programları, AB EKOSEP (4 il Valiliği ve büyükşehir belediyesi ile ortaklaşa) Uluslararası Ekonomik ve Sosyal Entegrasyon Projesi Strateji Uzmanlığı görevini gerek ulusal alanda gerekse uluslararası alanda birçok proje,stratejik ve mastır planlaması, sempozyum ve çalıstaylarda  yer almıştır.

                  AFAD kuruluşu olan 2010 yılı itibari ile AFAD'da çalışma hayatına devam ederek proje birim sorumlusu,kamp kurucusu,kamp müdürlüğü ve Şube müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2016 Nisan itibariyle Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevine vekaleten getirildi, 2016 Kasım ayı itibari ile asaleten İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak ilimize atanmıştır.

                           Suriye içinde ve şehrimize sığınan Suriyeli misafirler için gerçekleştirmiş olduğumuz çok sayıda gıda, giyim, barınma, eğitim ve rehabilitasyon yardımlarının koordinasyon çalışmalarında aktif olarak görev almıştır. Misafir olarak gelen Suriyelilere yönelik psikososyal çalışmalarında Başbakanlık AFAD Başkanlığını temsilen birçok bölgede aktif olarak görev yaparak , sığınmacıların eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde idarecilik ve bir uzman olarak koordinasyon görevi yürütmüştür. Toplumsal felaketler, göç ve savaş sonrası bireylerde meydana gelen travma sonrası stres bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan sorunların çözümüne dönük psikososyal müdahale çalışmalarının koordinatörlüğü ile çocuklar , gençler ile yetişkinlere dönük bireysel ve grupla psikolojik danışma uygulamaları uzmanlık ve çalışma alanlarını oluşturmaktadır.

                    Toplam çalışma süresi sosyal çalışmacı, proje koordinatörlüğü, idari sorumluluk ve müdürlük, proje koordinasyon birim amirliği, kent terapisyenliği alanında başarı ve teşekkür belgeli modül uygulamaları bulunmaktadır. Mezuniyetiyle ilgili 20 yılı aşkın saha tecrübe ve deneyimi olup; İlgili resmi hizmet cetvelinden de anlaşılacağı üzere Kazanılmış Hak Olarak, Kamu hizmetinde son 6 yılı Afad'da olmak üzere 15 yılık kazanılmış hakla kamuda olmak üzere 20 yılı aşkın mesleki deneyim/resmi hizmet cetveli belgesi mevcuttur.